O nas

Jesteśmy najstarszą w Gdańsku szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej, oferującą naukę na wszystkich szczeblach edukacji. Świadectwo ukończenia naszej szkoły jest równorzędnym dokumentem wydawanym w szkołach publicznych.

Początek naszej działalności datuje się na rok 1990, a mottem przewodnim naszych działań są słowa:

„Tu znajdziesz wiedzę i serce.”

Ideą założenia przez nas szkoły, było stworzenie optymalnych warunków, które pozwalają na wszechstronny rozwój intelektualny, kulturalny i emocjonalny każdego ucznia.

Gdańskie Liceum Ogólnokształcące było jedną z pierwszych niepublicznych szkół w Trójmieście. Przez lata swojego istnienia kilkakrotnie zmieniało swoja siedzibę – od klubu osiedlowego i budynku przy ul. Czarny Dwór na Przymorzu, przez budynek przy ul. Smoluchowskiego oraz część budynku Szkoły przy ul. Burzyńskiego na gdańskiej Zaspie, aż po obecną siedzibę przy ul. Małomiejskiej 58 w historycznym i charakterystycznym budynku z cegły.

W 2007 r. do Gdańskiego Liceum dołączyła Gdańska Szkoła Podstawowa i Gdańskie Gimnazjum (które to przestało istnieć na skutek zmian w systemie edukacji).

Stowarzyszenie prowadzi także szkołę dla dorosłych w systemie zaocznym.

Jesteśmy również szkołą partnerską z Centrum Nauczania Domowego, PZPO i Stowarzyszeniem „Dzieci Polsce” – Polska Sobotnia Szkoła im. Jana Brzechwy w Drammen w Norwegii.

Nasi absolwenci opuszczają szkołę wyposażeni w niezbędną wiedzę, wybór dalszej drogi edukacyjnej lub zawodowej. Dbamy, aby rozwój intelektualny szedł w parze ze zdobywaniem umiejętności społecznych niezbędnych w samodzielnym, dorosłym życiu.

Jak osiągamy powyższe cele?

Co zapewniamy?

Bądźmy w kontakcie

  Kontakt

  Stowarzyszenie Przyjaciół
  Gdańskiego Liceum Ogólnokształcącego

    sekretariat@glogdansk.pl

    (58) 346 39 66

    +48 505 499 660

  nr konta bankowego:
  30 1160 2202 0000 0000 3156 3482

  © Copyright Stowarzyszenie Przyjaciół GLO 2023